اجاره سوئیت در شیراز   منزل مبله شیراز   
 طلاق توافقي طلاق توافقي .

طلاق توافقي

بهترين وكيل طلاق توافقي

تعريف بهترين وكيل طلاق توافقي از نظر افراد مختلف متفاوت مي باشد. برخي از افراد سن، برخي مدرك تحصيلي، برخي شهرت و سوابق، برخي تجربه، برخي ظاهر و وضعيت مالي و دفتر كار، برخي جوان و پر انرژي بودن، برخي اخلاق و رفتار، برخي صداقت، برخي علم و... معيار براي انتخاب بهترين وكيل طلاق توافقي قرار مي دهند.

ديدگاه افراد در مورد بهترين وكيل طلاق توافقي مختلف است و هركس با توجه به سلايق و انتظارات خود اقدام به انتخاب بهترين وكيل طلاق توافقي مي نمايد و با توجه به اختلاف سلايق و عقيده ها هيچ گاه به راحتي نمي توان در خصوص خوب بودن يا نبودن وكيل طلاق توافقي اظهار عقيده نمود و هركس به زعم خود در اين خصوص ابراز عقيده و تصميم گيري مي نمايد.

اگر زوجين مصلحت و تنها راه را در انجام طلاق ديدند توسط بهترين وكيل طلاق توافقي و ديگران موثر واقع نگرديد، سئوال اين است كه در طلاق توافقي چه وكيلي و با داشتن چه صفاتي مي تواند بهترين وكيل طلاق توافقي محسوب گردد ، بطوريكه طرفين در روند انجام مراحل و تشريفات قانوني امر در زمان مورد نظر انجام.

در اكثر مواقع انجام طلاق توافقي با وكالتنامه هاي تنظيم شده در دفاتر اسناد رسمي انجام مي پذيرد و بهترين وكيل طلاق توافقي اقدام به انجام امور طلاق توافقي مي نمايد.

در خصوص انجام مراحل طلاق توافقي از جمله مراجعه به مشاور و داور و انجام توافقات و مهمتر از آن چگونگي انجام توافقات، جهت جلوگيري از بروز مشكلات احتمالي موارد بسياري بايد مورد توجه بهترين وكيل طلاق توافقي قرار گيرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۷:۱۴ توسط:وكيل موضوع:

طلاق توافقي

ابتدا بهتر است بدانيم طلاق توافقي چيست ؟  به طور خلاصه طلاق توافقي به نوعي از طلاق گفته مي شود كه زوجين به هر دليلي تمايل دارند با تفاهم از هم جدا شوند و هر توافقي كه آنها در خصوص مهريه ، نفقه، جهيزيه و... داشته باشند از نظر دادگاه قابل قبول خواهد بود.

طلاق توافقي با توجه به شيوه هاي مختلف شعب دادگاه معمولا كمتر از يك هفته زمان مي برد. نكته مهم اينكه هيچ زن و شوهري بدون راي دادگاه نمي توانند به طور مستقيم به دفتر خانه طلاق مراجعه كنند و هيچ دفتر خانه اي هم نمي تواند طلاق را بدون راي دادگاه ثبت كند.

مدارك مورد نياز طلاق توافقي:

عقدنامه ، شناسنامه و كارت ملي زوجين مدارك مورد نياز براي  طلاق توافقي ميباشند.

چند نكته در مورد طلاق توافقي:

در تمام مراحل طلاق توافقي در صورت اختيار وكيل نيازي به حضور طرفي كه وكيل دارد نمي باشد.

تا قبل از صدور راي طلاق هر كدام از زوجين حتي اگر توافق نامه، در صورت پشيماني راي طلاق توافقي صادر نمي شود.

اگر زوجه بعد از صدور راي طلاق توافقيپشيمان شود زوج مي تواند بدون حضور او به يكي از دفاتر ثبت طلاق مراجعه كند و طلاق را ثبت نمايد.

اگر زوجه يا وكيل او در دفترخانه طلاق براي ثبت حاضر نشوند محضر طلاق از شعبه اي كه راي را صادر كرده در اين خصوص استعلام ميكند و عمده محاكم خانواده اجازه ثبت طلاق بدون رضايت زوجه را نمي دهند.

زن دوشيزه و يا باكره عده ندارد و امكان رجوع هم متصور نيست.

توافقنامه اي كه معمولا براي طلاق توافقي نوشته مي شود اگر منجر به ثبت طلاق نشود و يكي از طرفين پشيمان شود اثر حقوقي ندارد و از درجه اعتبار خارج است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۵۳:۵۹ توسط:وكيل موضوع: